Úvodní stránka » Co je mým záměrem?

Co je mým záměrem?


Chci podporovat pohled na tělo, jako na nástroj k uvolnění, vnitřnímu uzdravení, poznání sebe sama. Též jako na záznamové zařízení všeho, co jsme zažili. My jsme možná zapomněli, ale tělo si pamatuje. A nikdy nelže.


Historicky je v naší kultuře tělo považováno za něco nečistého, co je potřeba popřít, potlačit jeho potřeby. Hlavně mu nenaslouchat, ještě by nás mohlo svést na scestí. Tělo má mlčet, poslouchat, fungovat a nic nepožadovat. Chci spolu s vámi tento mýtus nahlodat.

 

Proč?


Dostala jsem velký dar od lidí, kteří mi ukázali, že je tělo výborný nástroj a dar a když mu budu věnovat péči a bdělou pozornost, můžu uzdravovat tělo samotné i duši. Jsem 100% zdravá? Ne. Mám už všechno vyřešené? Nemám a ani mít nepotřebuju. Ale žije se mi nejlépe v mém životě. A tak jen tuto možnost posílám dál.

 

Jak pracuji?

Úplně nejdřív s vámi mluvím. Ptám se na váš záměr, vaše potřeby i na váš zdravotní stav. Podle Vašich odpovědí nabízím možnosti práce. Vy si určujete, které nabídky chcete využít a v jakém tempu. Respektuji Vaše případné NE na jakoukoliv nabídku a nemusíte nic vysvětlovat.

Pro společnou práci můžeme využít masáže uvolňující i aktivující, reflexní, čínskou tuinu, masáž vycházející z Breusse, masáže podle Schmitta, biorelease masáže, celkové i dílčí masáže – obličeje, plosek, rukou, ramenou - horního kříže, pánve – dolního kříže, hrudníku. Stručný popis jednotlivých technik můžete najít zde.


Na vás záleží, zda budeme masáže kombinovat s dalšími způsoby práce s tělem.


Pokud jste již ve fázi, kdy chcete sami sebe aktivně podpořit, můžeme pracovat s bioenergetickými cvičení.


Pokud jste ve fázi, kdy chcete poznat sebe sama, můžeme hledat podporující cesty – očistu, vhodný typ meditace, dechová cvičení, vhodné pohybové aktivity, rituály…

DWENNIMMEN  - v sobě spojuje dvě vlastnosti – pokoru a sílu.
Moje vize: Jsem silná žena s velkou pokorou.

(Nikoliv mužena a nikoliv skromná, ale pokorná a vděčná.)

 

Děkuji dávným obyvatelům Ghany a Pobřeží slonoviny, kteří vytvořili Adikra symboly, z nichž jsem si dwennimmen  půjčila.