Úvodní stránka » Používané techniky

Biodynamické masáže

Jde o soubor masážních technik, které jsou součástí body-psychoterapie = psychoterapie zaměřené na tělo. Část z nich (nazývaná biorelease masáže) je velmi jemná.

Diagnostická masáž = jemnými krouživými pohyby procházíme celé tělo a děláme si obraz těla - kde je a kde není průchodné. Masáž zároveň pomáhá klientovi jemně vstupovat do kontaktu s celým svým tělem.

Biorelease masáž hrudníku = uvolňujeme hrudník zpředu a ze stran, pracujeme na hrudní kosti a pod klíčky, podporujeme dech do této oblasti.

Biorelease masáž břicha = jemnými, plynulými pohyby uvolňujeme oblast břicha, podporujeme dech a peristaltiku

Biorelease masáž zad = zaměřujeme se na uvolnění oblasti ramen a vzpřimovače páteře, techniku využíváme jako součást masáže zad a paží.

Biorelease masáž obličeje = pracujeme s obličejem a hlavou. Navozujeme hluboké uvolnění, reflexně v celém těle, velmi často v pánvi.

Masáž Exit = pracujeme s koncovými částmi těla – ruce, nohy, šíje. Odvádíme z těla vnitřní napětí.

Lifting kloubů = pracujeme se všemi klouby horních a dolních končetin a se šíjí. Uvolnění dosahujeme kombinací pasivního pohybu a jemného vytažení v kloubech.

Aktivující (orgonomická masáž) = jemným pulsujícím hmatem procházíme celé tělo. Pomáhá obnovit přirozené proudění v těle, zprůchodňuje.

Masáž na periostu – pracujeme již s hlouběji uloženým napětím na okostici celého těla.

Masáž podle Schmitta

Zaměřujeme se na uvolnění blokád, které brání přirozenému průběhu dechu. Pracujeme na zádech, hrudníku, bocích, bránici. Pracujeme v souladu s dechem klienta. Jedná se o hloubkovou práci, ale i její intenzita se dá zvolit podle potřeb klienta.

Masáž podle Breusse

Pracujeme na páteři, se záměrem zvětšit prostor mezi těly obratlů a ulevit přetíženým plotýnkám, vzpřimovači páteře i zádovým svalům. Technika je jemná, plynulá.

Reflexní terapie

Při konkrétních fyzických potížích můžeme využívat reflexních plošek, případně základních akupunkturních bodů na způchodňování drah. Jsem zastáncem nebolestivé reflexní terapie, tedy takové intenzity, aby klient nebyl stažený.

Bioenergetická cvičení

Mohu vám nabídnout velmi účinná, časově ne příliš náročná cvičení, která zlepšují energetický stav těla. Vycházejí z práce Alexandra Lowena.

DWENNIMMEN  - v sobě spojuje dvě vlastnosti – pokoru a sílu.
Moje vize: Jsem silná žena s velkou pokorou.

(Nikoliv mužena a nikoliv skromná, ale pokorná a vděčná.)

 

Děkuji dávným obyvatelům Ghany a Pobřeží slonoviny, kteří vytvořili Adikra symboly, z nichž jsem si dwennimmen  půjčila.